Сурхондарё
вилояти Ҳокимлиги
Главная Халқ депутатлари Сурхондарё вилояти Кенгашининг доимий комиссиялари тўғрисида
Халқ депутатлари Сурхондарё вилояти Кенгашининг доимий комиссиялари тўғрисида

 

I. Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ҳамда тадбиркорликни ривожлантириш масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1. Тошбоев Ўрол Мусаевич - 5-Бойсун сайлов округидан депутат, Сурхондарё вилояти Жарқўрғон туманидаги Ўзбекистон Республикаси Президентининг халқ қабулхонаси мудири

Комиссия раисининг ўринбосари:

2. Менгбаев Буран Хуррамович - 43-Янгибозор сайлов округидан депутат, Шўрчи тумани ободонлаштириш бошқармаси бошлиғи

Комиссия котиби:

3. Худойбердиев Шохзод Фарходович - 41-Ободон сайлов округидан депутат, Термиз давлат университети талабаси

Комиссия аъзолари:

4. Иминов Одилжон Каримович - 52-Дарё порти сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенатининг Бюджет ва иқтисодий ислоҳотлар масалалари қўмитаси раисининг ўринбосари

5. Рўзиев Исматулла Шопулатович - 3-Навоий сайлов округидан депутат, Ангор тумани "Жозиба инвест" хусусий корхонаси бошлиғи

6. Тоғаев Баҳодир Жумаевич - 25-Вахшивор сайлов округидан депутат, Пенсияда

7. Шукуров Қурбон Ҳамроевич - 34-Узун сайлов округидан депутат, Узун тумани “Меҳрож” улгуржи савдо ишлаб чиқариш корхонаси раҳбари

8. Бозоров Ҳусан Низомиддинович - 39-Зарабоғ сайлов округидан депутат, Шеробод иқтисодиёт коллежи директори

 

II. Ижтимоий-маданий ривожланиш, ёшлар сиёсати ва соғлом авлодни тарбиялаш масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1. Шарипов Фирдавс Холназарович - 8-Гулистон сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Республикаси маънавият-тарғибот маркази Сурхондарё вилояти бўлими раҳбари

 

Комиссия раисининг ўринбосари:

2. Шамсиддинов Маъруфжон Қурбонович - 16-Сурхон сайлов округидан депутат, “Ўзбекэнерго” акциядорлик жамияти “Сурхондарё ҳудудий электр тармоқлари корхонаси” акциядорлик жамияти бош директори

Комиссия котиби:

3. Худояров Нармурат Турдиевич - 2-Ангор сайлов округидан депутат, Ангор тумани “Ашурова Махфуза” фермер хўжалиги иш бошқарувчиси

Комиссия аъзолари:

4. Рохманов Анвар Сайдуллаевич - 50-Бешқаҳрамон сайлов округидан депутат, Термиз шаҳар ҳокимлиги ҳузуридаги хўжалик ҳисобидаги уй-жойдан фойдаланиш ва таъмирлаш бошқармаси бошлиғи

5. Рахматова Кизларшай Саидовна - 17-Жарқўрғон сайлов округидан депутат, Жарқўрғон туманидаги 33-умумий ўрта таълим мактаби директори

6. Жўраев Асқарали Чориевич - 26-Тўпаланг сайлов округидан депутат, Сариосиё тумани ҳокими

7. Дагарова Зулфия Маманазаровна - 51-Ўзбекистон сайлов округидан депутат, Қумқўрғон тумани тиббиёт бирлашмаси туғруқхона бўлими акушер-гинекологи

8. Сувонова Дилбар Набиевна - 54-Темир йўл сайлов округидан депутат, Термиз шаҳар 12-сонли “Меҳрибонлик уйи” директори

 

III. Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1. Турсунов Сайпулла Нарзуллаевич - 40-Сеплон сайлов округидан депутат, Сурхондарё вилояти ҳудудий инновация фаолияти ва технологиялар трансфери маркази директори

Комиссия раисининг ўринбосари:

2. Тошқулов Абдуқодир Ҳамидович - 35-Жончекка сайлов округидан депутат, Термиз давлат университети ректори

Комиссия котиби:

3. Олимов Шерзод Муродуллаевич - 23-Миршоди сайлов округидан депутат, Ўзбекистон Ёшлар иттифоқи вилоят Кенгаши раиси

Комиссия аъзолари:

4. Соатов Арзикул Чоршанбиевич - 1-Таллимарон сайлов округидан депутат, Сурхондарё вилояти фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича кенгаш раисининг кексалар ва фахрийлар ишлари бўйича ўринбосари

5. Абдуллаев Искандар Рўзиевич - 22-Музработ сайлов округидан депутат, “Сурхондарё ҳудудий электр тармоқлари корхонаси” акциядорлик жамияти касаба уюшма қўмитаси раиси

6. Бобоев Ахмеджон Боевич - 27-Тоқчиён сайлов округидан депутат, Сариосиё тумани Халқ таълими бўлими мудири

7. Рахимова Райхон Абдурасуловна - 44-Далварзин сайлов округидан депутат, “Сурхон тонги” ва “Заря Сурхана” газеталари таҳририяти давлат корхонаси бош муҳаррири

 

IV. Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалик ва аҳолига хизмат кўрсатиш масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1. Лапасов Рўзи Рашидович - 24-Қорлиқ сайлов округидан депутат, Ўзбекистон халқ демократик партияси Олтинсой тумани Кенгаши раиси

Комиссия раисининг ўринбосари:

2. Уринов Шухратжон Бекмахматович - 30-Учқизил сайлов округидан депутат, Термиз тумани ҳокими

Комиссия котиби:

3. Тошбоев Шокир Исоевич - 6-Работ сайлов округидан депутат, Термиз шаҳар “Соадатбону-Азиза-Термиз” хусусий корхонаси таъсисчиси

Комиссия аъзолари:

4. Тўраев Ўктам Исмаилович - 7-Дарбанд сайлов округидан депутат, Бойсун тумани ҳокими

5. Нуралиев Рустам Мелиевич - 13-Юрчи сайлов округидан депутат, Тошкент шаҳар “Энергетика ишлари” масъулияти чекланган жамияти бош директори

6. Мухамадиев Хушбоқ Қодирович - 18-Минор сайлов округидан депутат, “Ўздавнефтгазинспекцияси” Сурхондарё ҳудудий бўлими бошлиғи

7. Жафаров Бўриқул Саодатович - 29-Сариосиё сайлов округидан депутат, “Сурхондарётелеком” филиали Сариосиё телекоммуникация боғланмаси бошлиғи

8. Абдуллаев Муҳиддин Убайдуллаевич - 46-Гиламбоп сайлов округидан депутат, “Нуроний” жамғармаси Сурхондарё вилояти бўлими Кенгаши раиси

 

V. Аграр, сув хўжалиги ва экология масалалари бўйича доимий комиссияси;

Комиссия раиси:

1. Сатторов Норқуват Усанович - 47-Охунбобоев сайлов округидан депутат, Қизириқ тумани “Сурхон Чорва замини” фермер хўжалиги раҳбари

Комиссия раисининг ўринбосари:

2. Шамуратов Абдужаббар Хурсанович - 10-Хазорбоғ сайлов округидан депутат, Денов тумани Хазорбоғ-Денов саҳовати сув истеъмолчилари уюшмаси раиси

Комиссия котиби:

3. Бойхонов Аллаберди Абдулхакимович - 32-Янгиариқ сайлов округидан депутат, Термиз туманидаги “Яздурди-бобо” фермер хўжалиги раҳбари

Комиссия аъзолари:

4. Алимов Эркин Жураевич - 37-Шеробод сайлов округидан депутат, Музработ тумани ҳокими

5. Шоропов Рахмитдин Сидиқович - 48-Боботоғ сайлов округидан депутат, Қумқўрғон туманидаги “Чорвадор” фермер хўжалиги бошлиғи

6. Нармурадов Холмамат - 20-Янгиобод сайлов округидан депутат, Термиз тумани “Термиз паррандачилик фабрикаси” масъулияти чекланган жамияти бошқаруви раиси

7. Йулдошева Шоира Хасановна - 36-Файзова сайлов округидан депутат, Узун қишлоқ хўжалик касб-ҳунар коллежи ўқув ишлари бўйича директор ўринбосари

 

VI. Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1. Қобулова Мавлуда Умаржоновна - 9-Бўстон сайлов округидан депутат, вилоят ҳокимининг ўринбосари, вилоят хотин-қизлар қўмитаси раиси

Комиссия раисининг ўринбосари:

3. Тошқулова Нигора Гаппаровна - 14-Қизилжар сайлов округидан депутат, Денов тумани ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси

Комиссия котиби:

4. Соибназаров Олимжон Исмоилович - 42-Мустақиллик сайлов округидан депутат, “Ўзбекинвест” экспорт-импорт миллий суғурта компаниясининг Сурхондарё вилояти филиали директори

Комиссия аъзолари:

5. Чориев Абдураим Равшанович - 28-Обизаранг сайлов округидан депутат, “Ал Ҳаким ат-Термизий” ёдгорлик мажмуаси директори

6. Жумағулов Чори Пардаевич - 45-Янгиҳаёт сайлов округидан депутат, вилоят “Халқ йўли” газетаси бош муҳаррири

7. Хўшбоқов Панжи Шойманович - 38-Таллашқон сайлов округидан депутат, Тошкент давлат аграр университети Термиз филиали директорининг маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари

 

VII. Регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича доимий комиссияси:

Комиссия раиси:

1. Арипова Шохида Рахматовна - 55-Алпомиш сайлов округидан депутат, Термиз шаҳар давлат 4-ихтисослаштирилган умумтаълим мактаб-интернати директори

Комиссия раисининг ўринбосари:

2. Нарзуллаев Ахмад Имидович - 12-Пистамазор сайлов округидан депутат, Денов тумани “Лочин” фермер хўжалиги раҳбари

Комиссия котиби:

3. Собиров Эшқобил Халдарович - 21-Халқобод сайлов округидан депутат, Музработ тумани фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича кенгаши раисининг кексалар ва фахрийлар ишлари бўйича ўринбосари

Комиссия аъзолари:

4. Мўминова Дилноза Хушбоқовна - 49-Қумқўрғон сайлов округидан депутат, Қумқўрғон тумани 3-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси

5. Аҳроров Бахтиёр Абдукахорович - 15-Сина сайлов округидан депутат, Денов тоғ-кон саноати касб-хунар коллежи директори

6. Норқобилов Алишер Менгқобилович - 4-Бандихон сайлов округидан депутат, Ангор тумани “Ангор-Сурхон ғурури” масъулияти чекланган жамияти директори

7. Сиддиков Машраб Содикович - 31-Намуна сайлов округидан депутат, “Сурхондарётаъминбутлаш” масъулияти чекланган жамияти бошқарув раиси

8. Гулбоева Саломат Сафаровна - 33-Телпакчинор сайлов округидан депутат, Фуқароларнинг ўзини ўзи бошқариш органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўйича Узун тумани Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари

Фотогалерея
Сўровнома
Сайтимизнинг янги талқини сизга ёқдими?

Богланиш
Янгиликларга обуна булиш
E-mail манзилингизни киритинг ва сайтимизнинг янгиликлари ва фойдали маслахатларини тугридан тугри электрон манзилингиз оркали олинг.